در حال بارگزاری ...
خبرخوان

بلاگ

0 کربوهیدرات ها چیست؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه

کربوهیدرات ها چیست؟

در این مقاله در دارونا مگ میخواهیم در مورد کربوهیدرات ها صحبت کنیم.

بسیاری معتقدند پروتئین  قلب تغذیه ورزشی است، اما کربوهیدرات ها در واقع پایه و اساس آن هستند. بزرگسالان سالم و به ویژه ورزشکاران می توانند به دلایل زیادی از کربوهیدرات ها استفاده کنند. کربوهیدراتها فوایدی فراتر از استقامت دارند. آنچه متفاوت است نحوه و زمان استفاده از کربوهیدرات ها است.

با دارونا مگ همراه باشید ....

چرا کربوهیدراتها اهمیت دارند:کربوهیدرات ها یک ماده مغذی ضروری هستند و توصیه می شود 45 تا 65 درصد از کل کالری روزانه از کربوهیدرات ها تامین شود. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا نیازهای کربوهیدرات بسیار بیشتر از نیازهای چربی و پروتئین رژیم غذایی است. پاسخ ساده این است: انرژی. کربوهیدراتها منبع سوخت مورد علاقه بدن هستند. این یک ماده مغذی مهم برای تولید انرژی است که با سوخت رسانی به عضلات فعال، سوخت رسانی به عضلات و تامین انرژی برای بازیابی و توسعه ماهیچه ها به انرژی کلی کمک می کند. کربوهیدرات ها همچنین در حمایت از عملکرد سالم مغز، متابولیسم و حتی عملکرد ان نقش دارند. بیایید نگاه دقیق تری به هدف کربوهیدرات ها و منابع غذایی داشته باشیم.

بنیاد کربوهیدرات ها:همه کربوهیدرات ها از قندها تشکیل شده اند. هر نوع کربوهیدرات از نظر شیمیایی با یکدیگر متفاوت است و می تواند بر اساس تعداد واحدهای قند و همچنین نوع قندها طبقه بندی شود. آنها می توانند به عنوان یک واحد قند یافت شوند یا می توانند به هم متصل شوند و زنجیره های طولانی تری از قندها را تشکیل دهند. شاید با اصطلاحات کربوهیدراتهای ساده و پیچیده آشنا باشید. کربوهیدراتهای ساده یا "قندهای ساده" شامل یک یا دو مولکول قند هستند. در حالی که کربوهیدراتهای پیچیده حاوی مولکولهای قند زیادی هستند که به هم متصل شده اند.

 

کربوهیدراتهای ساده

کربوهیدرات های پیچیده

فروکتوز

گلیکوژن

گالاکتوز

نشاسته - آمیلوز

گلوکز

نشاسته - آمیلوپکتین

ساکارز (گلوکز + فروکتوز)

فیبر محلول

لاکتوز (گلوکز + گالاکتوز)

فیبر نامحلول

مالتوز (گلوکز + گلوکز)

 

پس از مصرف کربوهیدرات ، بدن می تواند آن را به گلوکز تبدیل کند. سپس گلوکز در مغز و از طریق خون به تمام بافت ها می رسد. بسیاری از سلولهای بدن گلوکز را به عنوان منبع انرژی ترجیح می دهند. این منبع اصلی انرژی بدن است. همه کربوهیدراتها، بجز فیبر، می توانند به گلوکز تبدیل شوند. سپس گلیکوژن وجود دارد. گلیکوژن شکل ذخیره کربوهیدرات های بدن است. بدن می تواند گلوکز را به گلیکوژن تبدیل کند، که می تواند به طور موقت در کبد و ماهیچه های اسکلتی ذخیره شود تا در صورت افزایش نیاز به انرژی در آینده مورد استفاده قرار گیرد. بدن می تواند به ذخایر گلیکوژن وارد شود، که می تواند مجدداً به گلوکز تجزیه شود تا یک منبع انرژی در دسترس باشد. با این حال، اگر ذخایر گلیکوژن کاهش یابد، بدن می تواند خسته شود. در نهایت، بدن ابتدا گلوکز و در مرحله بعد گلیکوژن را جستجو می کند. اگر کربوهیدرات ها برای تامین انرژی مورد نیاز ناکافی باشند، بدن ممکن است برای تامین انرژی به منابع متناوبی روی آورد. اگر گلوکز کاهش یابد، بدن ممکن است از پروتئین و یا چربی برای انرژی استفاده کند. هنگامی که ذخایر گلیکوژن تخلیه می شود، بدن ممکن است بافتهایی مانند ذخیره ماهیچه ها و یا چربی را برای انرژی تجزیه کند.

خرید و مقاییسه آنلاین مکمل ورزشی از دارونا

منابع رژیم غذایی کربوهیدرات ها:کربوهیدراتها بسیار فراتر از غلات مانند نان و ماکارونی هستند. در واقع، کربوهیدرات ها تقریباً در هر گروه غذایی از جمله لبنیات، میوه ها و حتی سبزیجات یافت می شوند. منابع غذایی را می توان به دو صورت ساده یا پیچیده طبقه بندی کرد. بیایید نگاهی به تفاوت آن ها بیندازیم.

کربوهیدراتهای ساده:کربوهیدراتهای ساده زنجیره ای کوتاه از واحدهای قند هستند که منبع سریع انرژی را تأمین می کنند. پس از مصرف، آنها به سرعت در روده کوچک جذب می شوند. این منجر به افزایش سطح گلوکز خون و افزایش انرژی کوتاه مدت می شود. کربوهیدراتهای ساده را می توان در محصولات لبنی مانند شیر، ماست، پنیر، پنیر خامه ای و بستنی یافت. آنها همچنین در آب میوه ها و میوه ها یافت می شوند. با این حال، میوه ها ممکن است ترکیبی از ساده و پیچیده را به دلیل محتوای فیبر موجود در پوست یا دانه ها شامل شوند. به عنوان مثال، آناناس، کیوی، موز، انبه، هلو، آلو و سیب . آنها را می توان در دانه های تصفیه شده (پوسته یا فیبر خارجی آن حذف شده است) مانند نان سفید، غلات، آرد سفید و برنج سفید یافت می شود. در نهایت، کربوهیدراتهای ساده شامل منابع دیگری مانند عسل، حبوبات شیرین، آب نبات و محصولات پخته شده با قندهای ساده مانند شیرینی ها و کیک ها هستند. کربوهیدراتهای ساده را می توان در وعده های غذایی، میان وعده ها، قبل از فعالیت، در حین و یا بعد از فعالیت در صورت نیاز استفاده کرد.

کربوهیدراتهای پیچیده: کربوهیدراتهای پیچیده زنجیره های بلند واحدهای قندی هستند که منبع پایدار انرژی را تأمین می کنند. پس از مصرف آنها به آرامی جذب می شوند زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد تا در بدن تجزیه شود. این منجر به هضم کندتر و آزاد شدن طولانی مدت انرژی در طول زمان می شود. کربوهیدراتهای پیچیده شامل نشاسته و فیبر است. نشاسته را می توان در انواع غذاها از جمله سیب زمینی، کدو، جو، غلات و نان یافت. نمونه های دیگر کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از ارزن، سویا، لوبیا، عدس، نخود، ذرت، سیب زمینی، جو دوسر، گندم، جو، گندم سیاه، نان گندم کامل، ماکارونی گندم کامل و برنج غلات کامل یافت. کربوهیدراتهای پیچیده را می توان اول صبح و در طول روز همراه با غذا و یا میان وعده و فعالیت های روزانه استفاده کرد.

نتیجه گیری:به طور کلی ، مهم است که به خاطر داشته باشید که کربوهیدرات ها بخش اساسی یک رژیم متعادل هستند. آنها برای کمک به سوخت بدن و ماهیچه ها ضروری هستند. همچنین بسته به منبع می توانند انواع مختلف مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان ها را تأمین کنند. به خاطر داشته باشید که کربوهیدراتهای ساده و پیچیده نقش مهمی در انرژی ایفا می کنند. زمان مصرف هر نوع ممکن است به برنامه و انواع فعالیت شما بستگی داشته باشد. کربوهیدرات ها را مهم تلقی کنید و از آنها به نفع خود استفاده کنید. همه تعادل، و تنوع را در نظر داشته باشید و در عین حال آنچه را که برای شما، فعالیت و اهداف شما مناسب است پیدا کنید.

0 درک مبانی ریکاوری عضلات

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه

درک مبانی ریکاوری عضلات

در این مقاله در دارونا مگ میخواهیم در مورد درک مبانی ریکاوری عضلات صحبت کنیم.

متابولیسم پروتئین  هرگز ثابت نیست. بدن همزمان پروتئین ها را تجزیه و سنتز می کند. به این معنی که بدن به طور مداوم در حال ساخت و تجزیه پروتئین عضلانی است. بسیاری از این پدیده آگاه نیستند، اما در واقع یک پدیده طبیعی است که در بزرگسالان سالم اتفاق می افتد. این چالش با ورزش همراه است زیرا می تواند تجزیه پروتئین عضلات را افزایش دهد. در حین ورزش، ما بدن و ماهیچه های خود را به طور فیزیکی تحت فشار قرار می دهیم. به نوبه خود، این فعالیت بدنی شدید می تواند منجر به آسیب های ریز یا پارگی های کوچک در فیبرهای عضلانی شود. این یک پاسخ طبیعی بدن به ورزش های شدید است. میزان وقوع خرابی عضله ها بستگی به شدت فعالیت و همچنین میزان فعالیت دارد. به خاطر داشته باشید که پارگی های ریز نیز محرک مهمی برای رشد ماهیچه ها هستند. ما بعداً در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد، اما بیایید به نحوه ریکاوری عضلات برسیم.

با دارونا مگ همراه باشید ....

ریکاوری عضلات:آسیب های خرد یا پارگی های ریز در عضلات ممکن است به عنوان پاسخی برای تمرینات شدید یا طولانی مدت ایجاد شود. پارگی های ریز در ماهیچه ها محرک مهمی است که برای رشد ماهیچه ها مورد نیاز است. در نتیجه، ماهیچه ها برای بهبودی به زمان و تغذیه کافی نیاز دارند. اغلب مردم تصور می کنند که بهبود عضلات تنها پس از یک فعالیت اتفاق می افتد. با این حال، بهبود عضلات یک فرایند 24 ساعته است که می تواند تا چند روز به طول انجامد. مدت زمانی که عضلات شما برای ریکاوری نیاز دارند در نهایت به شما، بدن شما و نوع فعالیت بدنی، مدت و شدت آن بستگی دارد. برخی از آنها ممکن است به زمان بیشتری نسبت به دیگران نیاز داشته باشند. میزان ریکاوری عضلات مورد نیاز در افراد مختلف و در فعالیت های مختلف متفاوت است.

بازسازی عضلات:هیپرتروفی عضلانی به رشد ماهیچه ها مربوط می شود. بدن انسان سلولهای جدیدی نمی سازد، بلکه سلولها می توانند بازسازی و اندازه آنها افزایش یابد. هیپرتروفی مزمن افزایش اندازه عضلات با تمرینات مقاومتی طولانی مدت است. این نشان دهنده تغییرات ساختاری واقعی در ماهیچه با فیبرهای بزرگتر به دلیل پروتئین بیشتر، گلیکوژن و آب در عضله است. برای ایجاد هیپرتروفی عضلات، سنتز باید بیشتر از تجزیه باشد و بدن انسان نیاز به محرک دارد. یک محرک می تواند به شکل ورزش و یا فعالیت باشد. ورزش می تواند به تحریک پاسخ برای بهبود و بازسازی ماهیچه ها کمک کند. شما می توانید محرک عضلانی را با افزایش تمرینات مقاومتی و تمرینات با وزنه دستکاری کنید. با گذشت زمان، شما باید به طور تدریجی محرک را افزایش دهید تا به رشد سلول های ماهیچه ای کمک کند. ساختن ماهیچه یک پدیده یک شبه نیست و به زمان نیاز دارد. عضله سازی می تواند هفته های زیادی طول بکشد. مدت زمان به عوامل زیادی مانند رژیم تمرین، تغذیه ،استراحت و برنامه ریکاوری بستگی دارد.

خرید و مقاییسه آنلاین مکمل ورزشی از دارونا

ریکاوری و تقویت پروتئین و عضلات:از پروتئین های کامل و با کیفیت بالا برای کمک به بهبود و ساخت عضلات استفاده کنید. تمام منابع پروتئینی حیوانی به عنوان پروتئین کامل در نظر گرفته می شوند. پروتئین های کامل شامل غذاهایی مانند گوشت گاو، مرغ ، غذاهای دریایی، تخم مرغ و محصولات لبنی است. محصولات سویا همچنین منبع کامل پروتئین گیاهی هستند. پروتئین خود را در طول روز (از جمله بعد از ورزش) در چندین وعده غذایی و میان وعده پخش کنید. در هر وعده غذایی حدود 20 تا 40 گرم پروتئین را مصرف کنید. نمونه های غذایی شامل 113 گرم سینه مرغ پخته بدون پوست = 26 گرم پروتئین، 100 گرم گوشت گاو بدون چربی = 22 گرم پروتئین و 1 تخم مرغ بزرگ = 6 گرم است.

زمان بندی پروتئین:این تصور رایج وجود دارد که ورزشکاران باید بلافاصله پس از تمرین از پروتئین استفاده کنند زیرا سنتز پروتئین عضلانی محدود به یک پنجره بازیابی خاص است که معمولاً به عنوان "پنجره آنابولیک" شناخته می شود. با این حال، برخی از مطالعات نشان می دهد که بهبود عضلات ممکن است چند روز پس از تمرین شدید ادامه یابد. ورزش. سنتز پروتئین ماهیچه (فرآیند بازیابی و بازسازی ماهیچه ها) می تواند تا 48 ساعت پس از ورزش بالا بماند. با این وجود، تغذیه بعد از تمرین یک فرصت سوخت رسانی عالی است زیرا ماهیچه ها پس از ورزش پذیرای پروتئین هستند. پروتئین را می توان در هر زمان بعد از فعالیت مصرف کرد. سوختگیری از پروتئین را در زمانی که برای شما بهترین کار را انجام می دهد، هدف قرار دهید. به یاد داشته باشید، ریکاوری عضلات یک فرایند مداوم است که می تواند تا چند روز به طول انجامد.

مقدار پروتئین:بدن نمی تواند اسیدهای آمینه اضافی را ذخیره کند، بنابراین مصرف مقدار کافی پروتئین در هر روز بسیار مهم است. مقدار مورد نیاز هر روز واقعاً به شما بستگی دارد. نیازهای پروتئینی ممکن است بر اساس سن، ترکیب بدن و سطح فعالیت هر شخص تغییر کند. به طور کلی، هرچه فعالیت شما بیشتر باشد، ممکن است به پروتئین بیشتری نیاز داشته باشید. به طور کلی، پروتئین باید حدود 10 تا 35 درصد از کل کالری روزانه شما را تشکیل دهد. بزرگسالان سالم باید روزانه 0.8-1 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در چند وعده غذایی و میان وعده دریافت کنند. برای عضله سازی، توصیه می شود ترکیبی از تمرینات مقاومتی به همراه تغذیه مناسب از جمله پروتئین کافی را شامل شود. برای عضله سازی توصیه می شود روزانه 1.2 - 2.2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در چند وعده غذایی و میان وعده مصرف کنید. و برای ورزشهای گروهی و ورزشهای استقامتی، هدف مصرف 1.2 تا 2.0 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز در چند وعده غذایی و میان وعده برای کمک به بهبودی است.

نتیجه گیری:در حین ورزش ، ماهیچه ها آسیب های کوچک را تجربه می کنند. میزان آسیب بستگی به عوامل زیادی دارد که در بالا ذکر شد. بسیار مهم است که به ماهیچه ها اجازه دهید به میزان کافی پس از فعالیت بدنی بهبود یابند و بازسازی شوند. یک روال مناسب را که شامل استراحت و تغذیه مناسب است، اجرا کنید. اطمینان حاصل کنید که پروتئین های با کیفیت بالا را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا به بهبود عضلات کمک کند. به یاد داشته باشید، بازیابی عضلات یک فرایند مداوم است.

0 برنامه تغذیه ای جدی برای افزایش وزن

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

برنامه تغذیه ای جدی برای افزایش وزن

در این مقاله در دارونا مگ میخواهیم در مورد برنامه تغذیه ای جدی برای افزایش وزن صحبت کنیم.

با شنیدن "مدیریت وزن" چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ به احتمال زیاد فکر می کنید کاهش وزن است. با این حال، مدیریت وزن تمام جنبه های کاهش وزن، حفظ وزن موجود تا افزایش وزن را در بر میگیرد. بنابراین، چرا در ابتدا می خواهید وزن خود را افزایش دهید؟ خوب، این بستگی دارد. هم مردان و هم زنان ممکن است به طور فعال به دنبال راهی برای افزایش وزن برای کمک به ساختن اندام خود و یا رسیدن به وزن ایده آل بدن باشند. کسانی که ممکن است از مکمل های افزایش وزن استفاده کنند ممکن است شامل افرادی باشد که به بهبودی جدی نیاز دارند، مصرف کالری کافی از طریق غذا و یا مصرف مقدار زیادی انرژی برای آنها مشکل است، اما افزایش وزن بدون توجه به رژیم غذایی آنها چالش برانگیز است. اگر می توانید با هر یک از موارد بالا ارتباط برقرار کنید ، ممکن است مکمل افزایش وزن فقط برای شما مناسب باشد.

با دارونا مگ همراه باشید ....

مشاهده و خرید مکمل های افزایش وزن از دارونا

سفر برای افزایش وزن:از هر دوستی در مورد سفر خود برای افزایش وزن بپرسید. به احتمال زیاد برخی را پیدا خواهید کرد که می گویند می توانند به راحتی وزن خود را افزایش دهند، در حالی که دیگران ممکن است به زمان، تلاش و فکر بیشتری نیاز داشته باشند. در مجموع، هدف افزایش وزن ممکن است کار آسانی به نظر برسد، اما در واقع می تواند برای برخی بسیار چالش برانگیز باشد. مهم است که به یاد داشته باشید نیازهای مختلف کالری برای هر کس با هم متفاوت است. در نهایت، میزان و توانایی افزایش وزن برای همه متفاوت است و بسیار فردی است. توانایی شما برای افزایش وزن به طور بالقوه می تواند تحت تأثیر بدن، متابولیسم و ​​نوع و سطح فعالیت شما باشد. متابولیسم یک جزء کلیدی است، زیرا به طور کلی بافت ماهیچه ای از نظر متابولیکی بیشتر از بافت چربی فعال است. هرچه ماهیچه های بیشتری داشته باشید، بدن شما کالری بیشتری می سوزاند. همچنین نوع و سطح فعالیت شما می تواند بر میزان کالری مورد نیاز شما تأثیر زیادی بگذارد، زیرا عموماً هرچه بیشتر حرکت کنید، بدن و ماهیچه های شما به کالری بیشتری نیاز دارند. اگر هدف شما افزایش وزن است ، در نظر گرفتن همه این عوامل مهم است. بنابراین ، برای افزایش وزن در مورد رژیم غذایی دقیقاً چه چیزی لازم است؟

همه کالری ها با هم برابر نیستند:خوب، وقتی صحبت از افزایش وزن می شود - مواد مغذی به اندازه کالری مهم هستند. رژیم غذایی که دنبال می کنید، غذاهایی که انتخاب می کنید و کالری هایی که مصرف می کنید اهمیت زیادی دارد. بدن شما از رژیم غذایی که دریافت می کنید کالری دریافت می کند و مهم است که مواد مغذی مناسب را مصرف کنید. علاوه بر این، اینکه کالری اضافی از کجا می آید بستگی به اهداف تناسب اندام شما دارد. اگر علاقمند به افزایش وزن و عضله هستید، ممکن است مصرف پروتئین خود را به مدت طولانی با یک برنامه ورزشی مقاومتی افزایش دهید. اگر به افزایش وزن کلی علاقه دارید، ممکن است تعادل دریافت پروتئین های مغذی، کربوهیدرات و چربی را افزایش دهید. فرصت های مختلف سوخت رسانی را در طول روز پیدا کنید و غذاهای متنوعی را برای کمک به تامین نیازهای کالری خود در نظر بگیرید.

خرید و مقاییسه آنلاین مکمل ورزشی از دارونا

چه زمانی به سراغ مکمل های افزایش وزن بروید:برخی ممکن است بدون توجه به رژیم غذایی، افزایش وزن را به چالش بکشند. اگر نیازهای غذایی به تنهایی از طریق غذا برآورده نمی شود، می توانید مکمل افزایش وزن را برای کمک به تامین نیازهای کالری خود در نظر بگیرید. همیشه به دنبال یک رویکرد باشید “اول غذا”. ابتدا با افزودن غذاهای پرکالری و غنی از مواد مغذی مانند آجیل، کره آجیل، تخم مرغ ،لبنیات پر چرب، ماهی های چرب و روغن های گیاهی شروع کنید. برآوردن نیازهای کالری برای افزایش وزن ممکن است یک کار دلهره آور به نظر برسد. برخی ممکن است احساس کنند که هرگز نمی توانند در یک روز به اندازه کافی غذا بخورند. با این حال، این زمانی است که مکمل های افزایش وزن وارد عمل می شوند. مکمل های افزایش وزن یا "افزایش دهنده" مکمل های پر کالری و پروتئینی هستند که به منظور افزایش وزن یا حفظ وزن مصرف می شوند. در اینجا نحوه کار توضیح داده شده است.

نحوه استفاده از گینرها:Optimum Nutrition Serious Mass برای کمک به عضله سازی و افزایش وزن طراحی شده است. این یک فرمول افزایش وزن با پروتئین بالا است که 1250 کالری در هر وعده (حدود 2 قاشق غذاخوری) فراهم می کند. این مقدار کالری برای حمایت از اهداف افزایش وزن شما طراحی شده است. اینطور فکر کنید: حدود 3500 کالری در یک پوند یا نیم کیلو وجود دارد. بنابراین، مصرف یک وعده تغذیه مطلوب برای هر روز بیش از نیازهای مراقبت شما می تواند حدود 8،750 کالری اضافی در یک هفته به شما بدهد - یعنی حدود یک کیلو وزن. ممکن است برای کاربران جدید مفید باشد که با نصف وعده غذا شروع کنند و به تدریج به یک وعده کامل افزایش داده شود. همچنین می توانید با افزودن سایر مواد مانند شیر کامل، شیر سویا، کره آجیل، دانه ها و یا میوه ها میزان کالری خود را افزایش دهید.

فرصت های زیادی در طول روز برای افزودن Optimum Nutrition Serious Mass به برنامه روزانه شما وجود دارد. آنچه را که برای شما مناسب است پیدا کنید. قبل از هر چیز - یک تصور رایج این است که منظور از گینرها به جای وعده های غذایی است. با این حال ، هدف افزایش دهندگان رژیم غذایی مکمل است، نه جایگزین آن. گینرها می توانند راهی مناسب برای افزایش کالری شما باشند.

نتیجه گیری:Optimum Nutrition Serious Mass برای بزرگسالان سالمی طراحی شده است که نیاز به کالری اضافی دارند، اما مصرف کالری کافی از طریق غذا به تنهایی چالش برانگیز است. یک وعده حاوی 1250 کالری برای حمایت از اهداف افزایش وزن و 50 گرم پروتئین برای کمک به بهبود و تقویت عضلات است، در صورتی که علاوه بر مصرف کالری معمولی و تمرینات منظم مقاومت در برابر وزن مصرف شود. به یاد داشته باشید، افزایش وزن مستلزم کار سخت، زمان و فداکاری است، اما مهمتر از همه - به تعادل تمرینات مقاومتی مناسب و تغذیه با کیفیت نیاز دارد.

0 نحوه افزودن پروتئین وی به رژیم غذایی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

نحوه افزودن پروتئین وی به رژیم غذایی

در این مقاله در دارونا مگ میخواهیم در مورد نحوه افزودن پروتئین وی به رژیم غذایی صحبت کنیم.

به خوبی درک شده است که بدن ما به طور روزانه به پروتئین نیاز دارد. با این حال، دانستن نحوه و زمان افزودن پروتئین می تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین، در این مقاله سه روش ساده برای افزودن پروتئین وی به شما را آموزش می دهیم. با این حال، قبل از اینکه بدانیم چگونه و می توانیم پروتئین وی را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم - ابتدا باید نحوه عملکرد وی را درک کرد. وی در مقایسه با پروتئین کازئین یک پروتئین زود هضم و جذب کننده محسوب می شود.

با دارونا مگ همراه باشید ....

اسیدهای آمینه حاصل از پروتئین وی معمولاً در حدود یک ساعت پس از مصرف در جریان خون قرار می گیرد. بنابراین، هنگامی که می خواهید پروتئین را سریع به بدن برسانید، می توانید پروتئین وی را در طول روز مصرف کنید. در ادامه چند فرصت کلیدی برای تغذیه بدن با وی ذکر شده است.

مشاهده و خرید مکمل های ورزشی پروتئین از دارونا

صبحانه: بدن ما به طور معمول هر شب هنگام خواب روزه می گیرد. به نوبه خود خوردن صبحانه می تواند به شما در "افطار کردن" کمک کند. برنامه روزانه صبح خود را با پروتئین به همراه کربوهیدرات متعادل کنید. روز خود را با یک منبع غنی از پروتئین با کیفیت بالا با افزودن پروتئین وی به برخی از غذاهای صبحانه یا نوشیدنی های صبحگاهی روزانه خود شروع کنید. پروتئین وی را در قهوه صبحگاهی، چای ماچا یا لاته بخارپز خود مخلوط کنید. پروتئین وی را به خمیر اضافه کنید تا غذاهای مورد علاقه صبحانه مانند پنکیک، وافل یا مافین تهیه کنید. پارافیت ماست، نان تست آووکادو، جو دوسر یا میله گرانولای خانگی درست کنید.

میان وعده: پروتئین یک میان وعده عالی است زیرا می تواند به شما کمک کند احساس سیری طولانی تری داشته باشید. پروتئین همچنین با تنظیم هورمون سیری و کاهش هورمون گرسنگی در تنظیم اشتها و میل شدید به غذا نقش دارد. در مورد میان وعده - هیچ استاندارد تعیین شده ای برای زمان بندی وجود ندارد. میان وعده ممکن است بسته به فرد، برنامه و اشتها متفاوت باشد. ممکن است بین وعده های غذایی، حین فعالیت و یا قبل از خواب پروتئین وی را مصرف کنید. یک کاسه وی را با مخلوط کردن وی با ماست امتحان کنید، سپس با میوه تازه، گرانول و عسل بریزید. با ترکیب مواد مورد علاقه خود در مخلوط کن با پروتئین وی، اسموتی درست کنید. آب، شیر، شیر سویا یا شیر بادام را اضافه کنید. سپس از مواد غنی از مواد مغذی مانند دانه ها، توت ها، اسفناج، جو دوسر، کره آجیل و موارد دیگر استفاده کنید.

خرید و مقاییسه آنلاین مکمل ورزشی از دارونا

بعد از تمرین: ماهیچه ها از پروتئین ها تشکیل شده اند و ورزش شدید طولانی مدت می تواند به طور بالقوه پروتئین ماهیچه ها را مختل کند. فعالیت بدنی شدید می تواند منجر به آسیب های ریز یا پارگی های کوچک در فیبرهای ماهیچه ای شود، که این یک واکنش گذرای طبیعی برای ورزش شدید است. اگرچه ماهیچه ها به ویژه در ساعات بعد از فعالیت پذیریای پروتئین هستند، به یاد داشته باشید که فرایند بازیابی عضلات فراتر از تمرین است و می تواند چند روز طول بکشد تا ماهیچه ها به میزان کافی پس از فعالیت بهبود یابند. اگر نمی توانید چند ثانیه بعد از فعالیت پروتئین دریافت کنید، استرس نداشته باشید. مصرف پروتئین وی را در زمانی که برای شما مناسب است پس از انجام فعالیت، هدف قرار دهید. مصرف پروتئین 9 تا 18 کیلوگرم را برای کمک به بهبود و بازسازی ماهیچه ها در نظر بگیرید.

ضروری است که همه بزرگسالان سالم مقدار کافی پروتئین را در طول روز مصرف کنند تا به نیازهای پروتئینی کمک کرده و به بهبود ماهیچه ها کمک کند. اگر نیازهای پروتئینی تنها از طریق غذا برآورده نمی شود، می توانید از مکمل های پروتئین وی برای تامین نیاز پروتئین خود استفاده کنید. نحوه استفاده از پروتئین وی کاملاً به خود شما بستگی دارد. زمان تصمیم گیری برای استفاده از پروتئین وی بستگی به شما و اهداف شما دارد. پروتئین وی را می توان در صبح، بین وعده های غذایی ، هنگام فعالیت، همراه با غذا، قبل از خواب و موارد دیگر استفاده کرد. آنچه را که برای شما مناسب است پیدا کنید. در پایان سه نکته ساده برای کمک به افزودن پروتئین وی به برنامه روزانه شما معرفی میکنیم:

میزان پروتئین مصرفی خود را پیگیری کنید تا مطمئن شوید که نیازهای روزانه خود را برآورده می کنید

در طول روز فرصت هایی را پیدا کنید که ممکن است پروتئین از بین برود-از جمله بعد از تمرین

 20تا 40 گرم پروتئین را در طول روز درمیان وعده ها مصرف کنید.

 

خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
آرایشی
بهداشتی
مکمل دارویی
مکمل ورزشی
محصولات جنسی
تجهیزات پزشکی
مادر و کودک