در حال بارگزاری ...
نمایش صفحه 1 از 1
مرتب سازی بر اساس
جستجوی پیشرفته
مرتب سازی بر اساس:
  • موقعیت
  • نام : الف تا ی
  • نام : ی تا الف
  • ارزان‌ترین
  • زمان ایجاد
  • گران‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدید‌ترین
تموم شد
فروشنده: داروخانه اینترنتی دارونا
تموم شد
فروشنده: داروخانه اینترنتی دارونا

شرکت  Arkray ژاپن یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان لوازم تشخیص و مونیتورینگ پزشکی در دنیا به شمار می‌آید‏.‏ این شرکت در سال 1960 میلادی تاسیس شد و امروزه انواع لوازم آزمایشگاهی و لوازم تست قند خون و کنترل دیابت را طراحی و تولید نموده و در سرتاسر جهان عرضه می‌نماید‏.‏« دستگاه تست قند خون آرکری مدل Glucocard 01 Mini » نیاز به 0.3 میکرولیتر خون برای سنجش قند خون دارد که کمترین میزان مورد نیاز در بین تمامی دستگاه­های قند خون مورد نیاز در بازار است.

در تابستان سال 1979، موضوع توسعه یک ابزار جدید تعیین شد و تیمی متشکل از 6 تا 7 مهندس ماشین‌آلات، الکترونیک و نرم‌افزار سازماندهی شد. موضوع توسعه یک ابزار آزمایش با استفاده از ستون تحلیلی هموگلوبین A1c (HbA1c) بود که یک پروژه مشترک از Sekisui Chemical Co., Ltd موسسه تحقیقات مرکزی و دانشکده پزشکی دانشگاه اوزاکا سیتی بود. در آن روزها اندازه‌گیری HbA1c عملی نبود، زیرا آنالایزر هموگلوبین بسیار گران و دشوار بود و اندازه‌گیری آن 24 ساعت طول می‌کشید. هدف تیم توسعه، تولید یک آنالایزر هموگلوبین تک آنالیتی بود که حتی توسط یک کاربر غیرعادی به صورت روزانه قابل استفاده باشد.

هموگلوبین A1c و روش کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC).
HbA1c، نوعی پروتئین گلیکوزیله، اتصال هموگلوبین (پروتئین) و گلوکز (قند) است. HbA1c حدود 4 تا 15 درصد از کل هموگلوبین را تشکیل می دهد. از آنجایی که HbA1c نشان دهنده میانگین سطح گلوکز خون در 2 ماه گذشته است، یک آیتم آزمایشی ضروری برای تشخیص و مراقبت دیابت است.

اندازه‌گیری HbA1c به تقسیم هموگلوبین به انواع مختلف هموگلوبین برای تعیین کمیت نیاز دارد که در آن نسبت هموگلوبین‌های مختلف محاسبه می‌شود. روش کروماتوگرافی مایع (LC) معمولا برای این مورد استفاده می شود.

کروماتوگرافی مایع تاریخچه طولانی دارد. گفته می شود که منشأ آن توسط یک گیاه شناس روسی کشف شده است. میخائیل اس. تسویت (Mikhail S. Tswett) گیاه شناس روسی (1872-1919) دریافت که ترکیب رنگدانه زمانی از هم جدا می شود که رنگدانه گیاهی (کلروفیل) همراه با اتر نفتی از لایه کربنات کلسیم عبور می کند. کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC)، که کروماتوگرافی مایع سریعتر است، اکنون در تجزیه و تحلیل جداسازی ضروری است.

هنگامی که آنالایزر جدید در حال توسعه بود، ابزارهای HPLC به عنوان ابزار همه منظوره در بازار بودند. با این حال، آنها فقط در آزمایشگاه‌های دانشگاه، شرکت‌های آنالیز حرفه‌ای و برخی مؤسسات آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، زیرا آنها سیستم عظیم و پیچیده‌ای بودند که نیاز به اپراتورهای متخصص برای حفظ شرایط استفاده پایدار داشتند. علاوه بر این، حتی تغییرات کوچک در حجم جریان، فشار، دما و ستون کروماتوگرافی تفاوت زیادی در نتیجه آزمایش ایجاد می کند، به طوری که مردم معتقد بودند که HPLC برای تجزیه و تحلیل کمی در محیط های بالینی مناسب نیست.
در این شرایط، مهندسان شرکت ما به سختی روی آنچه که امکان آوردن HPLC را در زمینه‌های بالینی ممکن می‌سازد، کار کردند.
آنها به این نتیجه رسیدند که کلید ثبات عملکرد و قیمت سیستم است. در HPLC، فشار ارسال محلول گاهی تا 50 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع یا بیشتر می‌رسد (همان فشاری که در عمق 500 متری آب دریافت می‌کنید)، بنابراین آنالایزر جدید به بسیاری از اجزای غیرعادی نیاز داشت که در دستگاه‌های آزمایش بیوشیمیایی خودکار معمولی بعید بود (مانند فشار بالا). پمپ ارسال محلول فشار، لامپ فشار بالا، دمپر فشار بالا و غیره). اگر همه این قطعات را می خریدیم، ده ها میلیون ین برای ما هزینه داشت. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم قطعات را در شرکت خود بسازیم و از تمام تکنیک های HPLC که تا آن زمان توسعه داده شده بود بهترین استفاده را بسازیم. بسیاری از چالش های فنی برای تیم توسعه ما کاملاً جدید بودند - توسعه سیستم نوری سلول جریان با حجم مرده کوچک و خطی بودن خوب، پمپ فشار بالا با پالس کم، لامپ تزریق فشار بالا، نرم افزار محاسبه نقطه شناور با دامنه دینامیکی گسترده. کنترل سیستم میکروکامپیوتری جدید و ... یکی یکی به آنها دست یافتیم و قطعات باکیفیت و کم قیمت ساختیم و در نهایت موفق شدیم یک سیستم HPLC با کارایی بالا با قیمت مناسب و قابل قبول در بیمارستان های عمومی و آزمایش ایجاد کنیم. نهادها
شرکت ما مسئولیت توسعه ابزار و Sekisui Chemical مسئولیت توسعه ستون کروماتوگرافی را بر عهده گرفت. ما با هم HA-8110 را به دنیا آوردیم، اولین دستگاه تجزیه و تحلیل کمی HbA1c HPLC در جهان.

جستجوی پیشرفته
فیلتر بر اساس قیمت
بستن
خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
آرایشی
بهداشتی
مکمل دارویی
مکمل ورزشی
محصولات جنسی
تجهیزات پزشکی
مادر و کودک